×


Taip pat skaitykite

 • Kaip taisyklingai plauti rankas?

  Rankų plovimas yra viena iš svarbiausių profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. V...

 • Informacija pacientams: keičiasi klinikų darbo metodai pandemijos metu

  Mieli pacientai, paskelbus karantiną Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos šeimos gydytojų ir slaugytojų darbo metodai keičiasi.  Kaip galime padėti užkirsti  viruso plitimui?  – LIKIME NAMUOSE! Norime informuoti, kad: Konsultacijos su šeimos gydytojais ir slaugytojomis bus vykdomos nuot...

GRUPINIO GYVENIMO NAMAI

Važiuojantieji Kupiškio kryptimi, už 14 km nuo miesto esančiame Naujikų kaime gali išvysti vos už 100 metrų nuo pagrindinio kelio stovinčius namus demencijomis ir Alzheimerio liga sergantiems asmenims.

Grupinio gyvenimo namai pritaikyti 10 žmonių.

220 kv. m ploto pastate suprojektuoti jaukūs gyvenamieji kambariai, patogi, šviesi virtuvėlė, aplinka pritaikyta sergantiesiems demencijomis ir Alzheimerio liga. Gyventojų patogumui prie kiekvieno kambario įrengti dušai, tualetai, išėjimai į lauko terasą, vidinį kiemelį.

Statybos darbai

2015 m. kovo mėnesį baigti Grupinio gyenimo namų demencijomis ir Alzheimerio liga sergantiems asmenims statybos barbai.

Projektas

Šis statinys pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą Nr. VP3-2.4-SADM-03-V-01-017 „Grupinių gyvenimo namų steigimas demencijomis ir Alzheimerio liga sergantiems asmenims“.

Priemonė

Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ VP3-2.4-SADM-03-V priemonę „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“.

Reikalingi dokumentai

 1. Siuntimas ar prašymas (asmens ar jo globėjo) į stacionarią globos įstaigą;
 2. Sutartis dėl apgyvendinimo globos įstaigoje (sutarties forma);
 3. Neįgaliojo pažymėjimas (darbingumo lygio pažymos nustatymo kopija) ir specialiojo poreikio nustatymo pažymų kopijos (SP-1, SP-2 formos);
 4. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė, gimimo liudijimas, leidimas laikinai gyventi Lietuvoje (ne ES valstybės narių piliečiams));
 5. Pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba patvirtinanti, kad asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąrašą;
 6. Medicinos dokumentų išrašas (F 027/a) su gydytojų konsultacinės komisijos išvadomis;
 7. Asmens socialinės globos poreikio vertinimas (su priedais);
 8. Savivaldybės pažyma apie asmens mokėjimo už socialinę globą dydį;
 9. Sprendimas dėl socialinės globos skyrimo (SP-9 forma);
 10. Nekilnojamojo turto registro pažyma;
 11. Teismo nutartis (jei asmuo yra neveiksnus ar ribotai veiksnus).
 12. Kompensuojamų vaistų pasas.

Nepriimami asmenys

 • Agresyvūs, keliantys pavojų sau, kitiems įstaigos klientams ir darbuotojams;
 • Sergantys ūmiais infekciniais ir somatiniais susirgimais;
 • Sergantys aktyviąja tuberkulioze;
 • Sergantys odos infekcinėmis ligomis;
 • Sergantys lėtiniu alkoholizmu ir narkomanija;
 • Piktnaudžiaujantys kvaišalais;
 • Serga ūmiomis infekcinėmis ar kitomis pavojingomis.

Informacija dėl apgyvendinimo

Grupinio gyvenimo namai skirti gyventi žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis, kuriems reikalinga globa ir slauga bei negalintiems gyventi savarankiškai.

Globos namuose bus teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos: apgyvendinimas, maitinimas, sveikatos priežiūros paslaugos, asmens higienos, laisvalaikio organizavimo ir kt. paslaugos.

Globos namų aplinka pritaikyta Alzheimerio liga sergančiųjų asmenų poreikiams. Pastato išplanavimas, interjero ir eksterjero elementai sukurti taip, kad padėtų kuo ilgiau gyventi savarankškai atminties sutrikimų turintiems asmenims ir skatintų teigiamas emocijas. Namus primenančioje aplinkoje bus sudaromos sąlygos pasigaminti maistą, priimti svečius, kartu su artimaisiais leisti laisvalaikį jaukioje gamtos apsuptoje aplinkoje.

Globos namuose yra 10 vietų. 4 vietos skirtos toli pažengusia (sunkios stadijos) Alzheimerio liga sergantiems asmenims ar asmenims su toli pažengusia senatvine demencija. 6 vietos skirtos asmenims, sergantiems Alzheimerio liga, pasireiškiančia atminties sutrikimais.

Paslaugas teiks kvalifikuoti specialistai, kurie padės gyventojui integruotis į naują socialinę aplinką, išsiaiškinti jo poreikius ir surasti būdus jiems patenkinti, siekiant kuo didesnio asmens savarankiškumo.

Norintiems apsigyventi asmenims sudaromos sąlygos apžiūrėti namus ir pasirinkti skirtingų spalvinių gamų kambarius. Apgyvendinami gali būti tik tie asmenys, kurie atitinka įstaigos nustatytus kriterijus ir duodamas raštiškas sutikimas dėl apgyvendinimo.

Besikreipiant dėl apgyvendinimo pateikiamas medicinos dokumentų išrašas (F 027/a) su gydytojų konsultacinės komisijos išvadomis ir gydytojo neurologo patvirtinta diagnoze.

TOP