×


Taip pat skaitykite

 • Kaip taisyklingai plauti rankas?

  Rankų plovimas yra viena iš svarbiausių profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. V...

 • Informacija pacientams: keičiasi klinikų darbo metodai pandemijos metu

  Mieli pacientai, paskelbus karantiną Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos šeimos gydytojų ir slaugytojų darbo metodai keičiasi.  Kaip galime padėti užkirsti  viruso plitimui?  – LIKIME NAMUOSE! Norime informuoti, kad: Konsultacijos su šeimos gydytojais ir slaugytojomis bus vykdomos nuot...

GRUPINIO GYVENIMO NAMAI

Grupinio gyvenimo namai demencijomis ir Alzheimerio liga sergantiems asmenims – tai socialinės globos įstaiga, kurioje bendruomenėje atskirose namų aplinką atitinkančiose patalpose gyvena ne daugiau 10 neįgalių asmenų, kuriems padeda nuolat šalia esantis socialinis darubotojas.

Kreipiantis dėl apgyvendinimo pateikiamas medicinos dokumentų išrašas (F 027/a) su gydytojų konsultacinės komisijos išvadomis ir gydytojo specialisto (neurologo, psichiatro ar geriatro) patvirtinta diagnoze.

Dėl apgyvendinimo grupinio gyvenimo namuose prašome kreiptis adresu: Staniūnų g. 72 B – 106, Panevėžys. Tel.: 861575219, 845508101.

Reikalingi dokumentai

 1. Siuntimas ar prašymas (asmens ar jo globėjo) į stacionarią globos įstaigą;
 2. Sutartis dėl apgyvendinimo globos įstaigoje (sutarties forma);
 3. Neįgaliojo pažymėjimas (darbingumo lygio pažymos nustatymo kopija) ir specialiojo poreikio nustatymo pažymų kopijos (SP-1, SP-2 formos);
 4. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė, gimimo liudijimas, leidimas laikinai gyventi Lietuvoje (ne ES valstybės narių piliečiams));
 5. Pažyma apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba patvirtinanti, kad asmuo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų sąrašą;
 6. Medicinos dokumentų išrašas (F 027/a) su gydytojų konsultacinės komisijos išvadomis;
 7. Asmens socialinės globos poreikio vertinimas (su priedais);
 8. Savivaldybės pažyma apie asmens mokėjimo už socialinę globą dydį;
 9. Sprendimas dėl socialinės globos skyrimo (SP-9 forma);
 10. Nekilnojamojo turto registro pažyma;
 11. Teismo nutartis (jei asmuo yra neveiksnus ar ribotai veiksnus).
 12. Kompensuojamų vaistų pasas.

Nepriimami asmenys

 • Agresyvūs, keliantys pavojų sau, kitiems įstaigos klientams ir darbuotojams;
 • Sergantys ūmiais infekciniais ir somatiniais susirgimais;
 • Sergantys aktyviąja tuberkulioze;
 • Sergantys odos infekcinėmis ligomis;
 • Sergantys lėtiniu alkoholizmu ir narkomanija;
 • Piktnaudžiaujantys kvaišalais;

Informacija dėl apgyvendinimo

Grupinio gyvenimo namai skirti gyventi žmonėms, sergantiems Alzheimerio liga ir kitomis demencijomis, kuriems reikalinga globa ir slauga bei negalintiems gyventi savarankiškai.

Globos namuose bus teikiamos ilgalaikės socialinės globos paslaugos: apgyvendinimas, maitinimas, sveikatos priežiūros paslaugos, asmens higienos, laisvalaikio organizavimo ir kt. paslaugos.

Globos namų aplinka pritaikyta Alzheimerio liga sergančiųjų asmenų poreikiams. Pastato išplanavimas, interjero ir eksterjero elementai sukurti taip, kad padėtų kuo ilgiau gyventi savarankškai atminties sutrikimų turintiems asmenims ir skatintų teigiamas emocijas. Namus primenančioje aplinkoje bus sudaromos sąlygos pasigaminti maistą, priimti svečius, kartu su artimaisiais leisti laisvalaikį jaukioje gamtos apsuptoje aplinkoje.

Globos namuose yra 10 vietų. 4 vietos skirtos toli pažengusia (sunkios stadijos) Alzheimerio liga sergantiems asmenims ar asmenims su toli pažengusia senatvine demencija. 6 vietos skirtos asmenims, sergantiems Alzheimerio liga, pasireiškiančia atminties sutrikimais.

Paslaugas teiks kvalifikuoti specialistai, kurie padės gyventojui integruotis į naują socialinę aplinką, išsiaiškinti jo poreikius ir surasti būdus jiems patenkinti, siekiant kuo didesnio asmens savarankiškumo.

Norintiems apsigyventi asmenims sudaromos sąlygos apžiūrėti namus ir pasirinkti skirtingų spalvinių gamų kambarius. Apgyvendinami gali būti tik tie asmenys, kurie atitinka įstaigos nustatytus kriterijus ir duodamas raštiškas sutikimas dėl apgyvendinimo.

Besikreipiant dėl apgyvendinimo pateikiamas medicinos dokumentų išrašas (F 027/a) su gydytojų konsultacinės komisijos išvadomis ir gydytojo neurologo patvirtinta diagnoze.

TOP