×


Taip pat skaitykite

 • Kaip taisyklingai plauti rankas?

  Rankų plovimas yra viena iš svarbiausių profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. V...

 • Informacija pacientams: keičiasi klinikų darbo metodai pandemijos metu

  Mieli pacientai, paskelbus karantiną Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos šeimos gydytojų ir slaugytojų darbo metodai keičiasi.  Kaip galime padėti užkirsti  viruso plitimui?  – LIKIME NAMUOSE! Norime informuoti, kad: Konsultacijos su šeimos gydytojais ir slaugytojomis bus vykdomos nuot...

PALIATYVIOJI PAGALBA

Informacija

Paliatyviosios pagalbos pavadinimas kilo iš lotyniško žodžio palliare, reiškiančio apglėbti, apsiausti. T. y. apglėbti meile bei rūpesčiu. Rūpintis sunkiai sergančiu žmogumi, jo šeima ir artimaisiais, ir be abejo – vienas kitu. Rūpestis neapsiriboja vien ligos simptomų gydymu, bet jis reiškia ir dvasinę, psichologinę bei socialinę paramą.

Paliatyviosios pagalbos paslaugas Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje teikia Viešoji įstaiga Paliatyviosios pagalbos klinika ir Viešosios įstaigos Integruotų sveikatos paslaugų centro Vilniaus padalinys.

Teikiame skausmo malšinimo, ligos simptomų gydymo, slaugos, socialines, psichologinės ir dvasinės pagalbos paslaugas asmenims, sergantiems nepagydoma, progresuojančia liga bei jų šeimos nariams.

Paslaugas gydymo įstaigoje ar paciento namuose teikia specialistų komanda, kurią sudaro: gydytojas, slaugytojas ir socialinis darbuotojas.

Paliatyviosios pagalbos paslaugos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka).

Dėl paliatyviosios pagalbos paslaugų su gydytojų konsultacinės komisijos pasirašytu siuntimu prašome kreiptis:

 • Panevėžyje: tel. +370 615 752 19 arba adresu Staniūnų g. 72B-106.
 • Šiauliuose: +370 685 82870, +370 686 62892 arba adresu Tilžės g.67, Šiauliai.
 • Vilniuje: +370 615 752 19.

 • Būklės vertinimas, reikalingų tyrimų ir stebėsenos skyrimas

  Skausmo ir varginančių ligos simptomų gydymas

  Slaugos paslaugos

  Psichologinė pagalba

  Socialinės paslaugos

  Ligonio ir jo artimųjų mokymas

  TOP