×


Taip pat skaitykite

  • Spalis – kovos su krūties vėžiu mėnuo

    Krūties vėžys – dažniausia išsivysčiusių šalių moterų onkologinė liga. Jau daugelį metų iš visų moterų onkologinių susirgimų ši liga dažniausia ir Lietuvoje. Tačiau laiku diagnozuota, ši liga yra sėkmingai gydoma. Raginame visas moteris nedelsiant pasitikrinti profilaktiškai....

  • Pasaulinė Hospiso ir Paliatyviosios Pagalbos diena

    2019 metų spalio 13 dieną mūsų klinika minėjo Pasaulinę Hospiso ir Paliatyviosios Pagalbos dieną! Norime pasidžiaugti, jog pagal Pasaulinio Hospiso ir Paliatyviosios Pagalbos aljanso duomenis esame vieninteliai minintys šią dieną Lietuvoje. Šių metų Pasaulinės Hospiso ir paliatyviosios pagalbos dienos tema yr...

PALIATYVIOJI PAGALBA

Informacija

Paliatyviosios pagalbos pavadinimas kilo iš lotyniško žodžio palliare, reiškiančio apglėbti, apsiausti. T.y. apglėbti meile bei rūpesčiu. Rūpintis sunkiai sergančiu žmogumi, jo šeima ir artimaisiais, ir be abejo - vienas kitu. Rūpestis neapsiriboja vien ligos simptomų gydymu, bet jis reiškia ir dvasinę, psichologinę bei socialinę paramą.

Paliatyviosios pagalbos paslaugas Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje teikia Viešoji įstaiga Paliatyviosios pagalbos klinika ir Viešosios įstaigos Integruotų sveikatos paslaugų centro Vilniaus padalinys.

Teikiame skausmo malšinimo, ligos simptomų gydymo, slaugos, socialines, psichologinės ir dvasinės pagalbos paslaugas asmenims, sergantiems nepagydoma, progresuojančia liga bei jų šeimos nariams.

Paslaugas gydymo įstaigoje ar paciento namuose teikia specialistų komanda, kurią sudaro: gydytojas, slaugytojas ir socialinis darbuotojas.

Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos nemokamai Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka.

Dėl paliatyviosios pagalbos paslaugų su gydytojų konsultacinės komisijos pasirašytu siuntimu prašome kreiptis:
• Panevėžyje: tel. 8 615 752 19 arba adresu Staniūnų g. 72B-106.
• Šiauliuose: +370 68582870, +370 68662892 arba adresu Tilžės g.67, Šiauliai.
• Vilniuje: 8 615 752 19.

Būklės vertinimas, reikalingų tyrimų ir stebėsenos skyrimas

Skausmo ir varginančių ligos simptomų gydymas

Slaugos paslaugos

Psichologinė pagalba

Socialinės paslaugos

Ligonio ir jo artimųjų mokymas

TOP